PO KTÓREJ STRONIE JESTEŚ?
Konstrukcje wznoszone przez cywilizacje wzrastają zarówno nad powierzchnią planet jak i sięgają w głąb nich. W historii ziemi podziemia i związane z nimi istnienie osobnego, podziemnego świata stało się źródłem niezliczonej ilości mitów i legend będących przedmiotem dociekań historyków, geologów i środowisk filozoficznego marginesu. Do wnętrza ziemi wiodą nas tropy Agharty i tajemnice ukryte pod Sfinksem. Ukryte przed dziennym światłem są także obiekty należące do kompleksu militarnego, centra logistyczno-przemysłowe, laboratoria, banki nasion i magazyny DNA. A tajne, ulokowane głęboko pod ziemią bazy pozaziemskich ras, szeroko relacjonowane w źródłach chanellingowych?
Czy myślimy o tym wszystkim stawiając kroki na schodach przejścia podziemnego przy dworcu Łódź Fabryczna? Na pewno nie wszyscy. Spójrzmy zatem w lustra umieszczone w centrum dwu stojących naprzeciw siebie obiektów, zainstalowanych w podziemnym przejściu. Czy ujrzymy wejście do innej rzeczywistości, czy nasze odbicie zaciekawi nas lub zastanowi nad następnym krokiem?
Jeśli przyjąć iż kosmos jest nieustannym balansowaniem energii strachu i miłości, to odbicie którego z tych biegunów ujrzymy w lustrze, światła czy cienia?