SALA KONTAKTÓW MIĘDZYPLANETARNYCH
Zapowiadane przez Galaktyczną Federację na 14.10.2008 masowe pojawienie się 20 milowych statków kosmicznych na niebie Ziemi, prócz niejednoznacznych ujęć z Google Earth nad Antarktydą, nie zamanifestowało się tak, jak oczekiwało tego wielu entuzjastów upadku kompleksu militarno-paliwowego. Pierwszy, zapowiadany na tak masową skalę kontakt nie nastąpił. Jak wyjaśnia pochodzący z Syriusza przedstawiciel Federacji o imieniu SaLuSa: ...wysoki punkt został osiągnięty przez oczekiwania/nadzieje na przybycie Sił Światła i to jest bardzo ważne dla końcowego efektu pierwszego spotkania. Została podana data kiedy przybędziemy. To skonfrontowało wiele dusz, które nie były przygotowane na tak ogromne zdarzenie. W rezultacie to zaszokowało je dużo powyżej normalnej reakcji na wiele poprzednich ukazań, które miały miejse. Do zamieszania i chaosu, które denerwują ludzi doszła następna sprawa, która wywołała ogromną i nieprzewidzianą presję. W interesie tych jednostek nasze ukazanie zostało opóźnione na krótki okres do momentu, kiedy oni będą bardziej zdolni do akceptacji. I dalej: Ukazanie się, tak jak było planowane, pozostawiłoby bez wyjścia tych pełnych strachu. Oczywiście, zawsze będzie pewien poziom opozycji w stosunku do takiego wydarzenia, bo ci bez wiedzy oraz siły ciemności użyją każdego możliwego sposobu aby unicestwić nasze intencje. Wszystko co mogą osiągnąć to krótka przerwa, na długą metę plan dla ludzkości ujawni się.
źródło oryginału:
http://www.treeofthegoldenlight.com/First_Contact/mike_quinsey/channeled%20messages/October%202008/10.15.08SaLuSa.htm z 16.12.2008
W tak ujętym kontekście Sala jawi się jako miejsce pierwszego kontaktu, w którym uczucie lęku tak często obecne przy teraźniejszych spotkaniach, nie byłoby odczuwane, z przesunięciem wagi całego zdarzenia na walory estetyczne, intelektualne, czy idąc tropem tragedii greckiej - katarktyczne. W sferze relacji z publicznością intencją jest oswojenie widza z możliwością komunikacji z innymi formami świadomości zamieszkującymi wszechświat, lub z np. ziemskimi delfinami czy humbakami. Jeśli zaś przyjąć że sztuka wytycza nowe horyzonty ludzkiej myśli i jest wyzwaniem przyszłości, niech będzie to głos odebrany z Ziemi i na Ziemi, w kierunku następnego kroku ewolucyjnego naszego gatunku. Składające się na instalację obiekty są jednym z możliwych wyglądów urządzeń współpracujących z mózgiem i czakrami człowieka, ułatwiających przemianę świadomości, wznosząc ją na kolejną oktawę.
1. Niwelator uczucia lęku na poziomach archetypalnych
Działanie oparte na dualiźmie dwu energii: strachu i miłości, eliminuje tę pierwszą, powoduje przesunięcie uwagi ze spraw przeszłych ku teraźniejszym, wzmaga poczucie samoakceptacji. Współpracuje z czakrą podstawy.
2. Stabilizator planów
Czuwa nad otoczeniem, stabilnością planów: fizycznego, eterycznego, astralnego tak by nie nakładały się na siebie. Współpracuje z czakrą seksualną.
3. Oś integracji
Inspiruje uczucie zjednoczenia, pojętego jako czująca emanacja wszechogarniającej praprzyczyny. Współpracuje z czakrą splotu słonecznego.
4. Skaner emocji osób wchodzących
Rejestruje stan psychicznego samopoczucia, ?szczególną opieką? otacza osoby bojaźliwe i introwertyków, pomaga wydobyciu uczuć empatii i intelektualnej swobody. Współpracuje z czakrą serca.
5. Stymulator fal teta
Symuluje fale mózgu o tej częstotliwości, znanej nam może z owych tajemniczych momentów ?półsnu? gdy już uczestniczymy ?w śnie? i ?kumamy? zarazem to co dzieje się wokół, słyszymy śmiejącą się z drugiego pokoju osobę lub szczekanie psa. Współpracuje z czakrą gardła.
6. Integrator poziomów świadomości
Ułatwia postrzeganie sferami świadomości jednocześnie ? ego, podświadomością i nadświadomością. Współpracuje z czakrą korony.
7. Konwerter Mózgowych Półkul
Pobudza współpracę pomiędzy półkulami, może czasowo uaktywnić percepcję przez pryzmat fal alfa, beta, delta i teta jednocześnie. Współpracuje z czakrą atmaniczną.

36_plakatskmpgd.jpg
 plakat     
36_widok.jpg
 widok instalacji     
36_osifragm2.jpg
 Oś Integracji / fragment     
36_skmpoiczulkimocy.jpg
 Oś Integracji - czółki mocy     
36_osifragm.jpg
 Oś Integracji / fragment     
36_ogolny.jpg
 Oś Integracji + Stabilizator Planów     
36_kmpwidok.jpg
 Konwerter Mózgowych Półkul     
36_kmpzbok.jpg
 Konwerter Mózgowych Półkul / bok     
36_skmpgdansk.jpg
 widok instalacji     
36_skmpspwidok.jpg
 Stabilizator Planów     
36_spdetkokos.jpg
 Stabilizator Planów / detal     
36_spdet.jpg
 Stabilizator Planów / detal     
36_skmpgdansk2.jpg
 widok instalacji     
36_spdetszablon.jpg
 Stabilizator Planów / detal     
36_skmpseowzgory.jpg
 Skaner Emocji / widok z góry     
36_skmpgdansk1.jpg
 Stabilizator Planów + Oś Integracji     
36_sftwidok.jpg
 Stymulator Fal Teta     
36_sftetaoddolu.jpg
 Stymulator Fal Teta / fragment     
36_sftdetoczko.jpg
 Stymulator Fal Teta / detal     
36_sftdethak.jpg
 Stymulator Fal Teta / detal     
36_seowfragmzgora.jpg
 Skaner Emocji / fragment     
36_seowdethak.jpg
 Skaner Emocji / detal     
36_seowbokk.jpg
 Skaner Emocji / fragment     
36_plakatskmpbb.jpg
 plakat     
36_ssmpbielskowidokuv.jpg
 widok instalacji     
36_ssmpbielskospwidokuv.jpg
 Stabilizator Planów     
36_ssmpspbielsko.jpg
 Stabilizator Planów / flash     
36_ssmpbielskokmpuv.jpg
 Konwerter Mózgowych Półkul     
36_ssmpbielskokmp.jpg
 Konwerter Mózgowych Półkul / flash     
36_ssmpbielskoseow.jpg
 Skaner Emocji / fragment     
36_ssmpbielskowidok.jpg
 Satbilizator + Osie / flash     
36_osintegracji.jpg
 Oś Integracji     
36_skmposdetal.jpg
 Oś Integracji / fragment     
36_osidetal.jpg
 Oś Itnegracji / detal     
36_skmpbalansator.jpg
 Oś Integracji - Balansator     
36_oibalansatordetal.jpg
 Oś Integracji - Balansator / detal     
36_nlnpawidok.jpg
 Niwelator Lęku na Poziomach Arche     
36_nlnpafrag.jpg
 Niwelator Lęku / fragment     
36_skmpipm.jpg
 Niwelator Lęku / detal     
36_nlnpadetjpg.jpg
 Niwelator Lęku / detal     
36_ipm.jpg
 Integrator Poziomów Świadomości     
36_ssmpbielskowidokuv2.jpg
 widok instalacji